BG EN

Погребаха прегазената от бъги на Слънчака Христина

Региони

Погребаха прегазената от бъги на Слънчака Христина

24219
на 10.09.2025
Погребаха прегазената от бъги на Слънчака Христина
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сълзи и тъга белязаха погребението на 35-годишната Христина Здравкова от Белица, която загуби живота си при трагичния инцидент със състезателно бъги, управлявано от 18-годишния Никола Бургазлиев.

препоръчано

Роднините и близките ѝ не спират да скърбят вече 27 дни, а цялото село се събра, за да я изпрати.

„Колкото и да го осъдят – 10 или 20 години, той пак ще излезе от затвора. Но нашето дете никога няма да излезе от гроба“, плачеха близките на Христина, цитирани от Евроком.

Кметът на Лъки Валентин Симеонов определи случая като „невиждана трагедия“ и заедно с председателя на общинския съвет Мариана Паракосова отдаде почит на младата жена.

По думите на хора от селото, майката на Христина – Златка Леонидова, е в тежко състояние и ежедневно се налага медицинска помощ.

„Изплака си очите, милата. Баща ѝ Йордан също. Вече 27 дни не спират да ридаят за детето си“, разказват близки.

На траурната церемония всички са отправили молитви за възстановяването на малкия Марти – синът на Христина, който оцеля при катастрофата.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО) Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК