BG EN

ПОД ЗАПЛАХА: Европа готви безпрецедентен удар заради цензурата на Мондиала

Световен футбол

ПОД ЗАПЛАХА: Европа готви безпрецедентен удар заради цензурата на Мондиала

14583
на 24.11.2022
ПОД ЗАПЛАХА: Европа готви безпрецедентен удар заради цензурата на Мондиала
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Скандалът на Мондиал 2022 заради наложената от ФИФА цензура за използването на капитанска лента в подкрепа на сексуалните малцинства ще придобие нови измерения.

препоръчано

Седем от европейските отбори планираха да използват лентите с надпис "Една любов" на световното първенство в Катар, но бяха заплашени от световната футболна централа, че ще подлежат на спортни санкции без уточнение какви точно са те. В резултат на това Англия, Белгия, Германия, Дания, Нидерландия, Уелс и Швейцария се отказаха от първоначалното си намерение.

Сега президентът на Датския футболен съюз (DBU) Йеспер Мьолер обяви, че започва преговори с останалите 55 членки на УЕФА за групово напускане на ФИФА.

"Това не е решение, което е спонтанно. Уточняваме подобна стъпка от дълго време. От август насам водим разговори в тази насока. Мисля, че това е единственият начин да покажем, че ФИФА е загубила нашето доверие. Трябва да изградим правилната стратегия, за да имаме успех в начинанието си", заяви Мьолер.

Както е известно, вчера най-тиражираният германски вестник "Билд" призова националния отбор на страната да напусне Мондиал 2022 в знак на протест срещу натиска на ФИФА относно капитанските ленти. Според изданието Германският футболен съюз (DFB) не е реагирал с достатъчна твърдост за отстояване на позицията си в подкрепа на LGBT общността.

Преди загубата си от Япония с 1:2 играчите на "маншафта" демонстративно позираха със запушени усти. Германският външен министър Нанси Фаезер също протестира срещу наложената цензура и на стадиона седна до президента на ФИФА Джани Инфантино, носейки лентата "Една любов".

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 111
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК