BG EN

Подготвят сградата на КНСБ в Пловдив за реставрация

Региони

Подготвят сградата на КНСБ в Пловдив за реставрация

7308
на 18.03.2021
Подготвят сградата на КНСБ в Пловдив за реставрация
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Администрация на пловдивския район "Централен" подготвя проект за реставрация на една от старинните сгради на улица "Христо Г. Данов" срещу Природонаучния музей.

препоръчано

Тя е общинска собственост, но от години е предоставена за ползване на КНСБ. От синдикатите твърдят, че нямат средства за възстановяване на паметника на културата, който се нуждае от ремонт.  

"Решихме да изготвим проект за реставрация на сградата и да го внесем за съгласуване в НИНКН, тъй като е паметник на културата", каза кметът на района Георги Стаменов.

Целта е да се върне автентичния вид на къщата, проектирана от автора на градоустройствения план на Пловдив Йосиф Шнитер. Сградата е имала ажурна витрина, която във времето е зазидана. Сега намеренията са тя да бъде възстановена.   

Според приблизителните разчети ремонтът ще струва около 150 000 лева. Администрацията ще кандидатства за финансиране пред министерството на културата, но ако парите не бъдат отпуснати, ще задели собствени средства за ремонта. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Доц. Борислав Цеков с ТОП АНАЛИЗ: Разликата между Румен Радев и Илияна Йотова е от земята до небето. Досега нямахме президент (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Доц. Борислав Цеков с ТОП АНАЛИЗ: Разликата между Румен Радев и Илияна Йотова е от земята до небето. Досега нямахме президент (ВИДЕО)
ново
Днес: 73
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК