BG EN

Подпалиха гръцка казарма, предвидена за център за настаняване на бежанци

ЧАС ПИК

Подпалиха гръцка казарма, предвидена за център за настаняване на бежанци

6643
на 28.02.2016
Подпалиха гръцка казарма, предвидена за  център за настаняване на бежанци
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Две казарми, едната от които предвидена да бъде превърната в център за настаняване на бежанци са били подпалени в Северна Гърция, съобщава Washington Post, цитиран от "Фокус".
Неизвестни извършители са подпалили сграда в една от казармите в Енидже Вардар , град, намиращ се на около 50 километра северозападно от Солун, в събота късно вечерта. Сградата е била използвана като склад за хартия . Сградата и складираното в нея са изгорели.
В неделя друга бивша казарма, напълно изоставена, е била подпалена в неделя сутринта.
Кметът и гражданите на Енидже Вардар са против плановете на гръцкото правителство да настани бежанци в една от казармите, като твърдят, че те са твърде близо до центъра на града и училищата.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК