ГОРЕЩО
Йордан Цонев със залп по ППДБ: Искаха да овладеят съдебната система по поръчение на ментора им Сорос. Служебният кабинет е абсолютно неадекватен (ВИДЕО)
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов посети реставрирания мост на Кольо Фичето в Бяла (ВИДЕО)
Народната певица Янка Рупкина е в болница в тежко състояние
Шокиращата история на Мария Златарева - как министър Емил Дечев оставил 9-годишната им дъщеря сама и без телефон заключена в необезопасен апартамент (ВИДЕО)
ИЗБЕРИ РОЗОВОТО! Забележителна "семейна" двойка влиза в листите на ППДБ
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Пожарът край АЕЦ „Чернобил“ е бил спрян на пет километра от местата на заравяне на радиоактивни отпадъци, предаде УНИАН, позовавайки се на вътрешния министър Арсен Аваков.
„Към вечерта (във вторник) вятърът спря и можеше бързо да се локализира ситуацията около ключовите огнища на пожара. Възникна основано подозрение за умишлен палеж, защото има огнища и от двете страни на реката“, съобщи Аваков във „Фейсбук“. Той допълва, че „такъв пожар не е имало от 1992 г. – на 20 км от атомната централа и на около 5 км от местата на заравяне на радиоактивни отпадъци“.
Радиоактивният фон е нормален.
„Причини за страх и паника няма. Всичко е под контрол“, отбелязва той.
препоръчано
Разследват терористичен акт при стрелбата в университет в щата Вирджиния
5835
преди 56 минути
В Калифорния термометрите показаха до 35 градуса
5376
преди 1 часа
Нетаняху: Израел "е на път да смаже" Иран и Хизбула
9192
преди 2 часа


