ПОКЪРТИТЕЛНО: Ласкин оставил две прощални писма, отправил послание към...
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Eдин от най-харизматичните актьори Иван Ласкин е оставил писма до двете си дъщери, а в едното говори и за любимата си - Алекс Сърчаджиева, пише столичен ежедневник. Малко преди да си отиде от този свят след продължително заболяване, той се е и видял с любимите жени. 48-годишният талант е предусещал, че може да се случи най-лошото с него, и решил да сподели в писмена форма любовта си към Люба, София и Алекс.
"Винаги ще ви закрилям и ще ви пазя, мои красиви момичета. То моето сърчице се дели на три за вас, обичам ви", пише Ласкин. Според хора от обкръжението на актьора личните послания вече са станали достояние до семейството му.
Междувременно в покруса вчера бе и бащата на Петър Попйорданов - Иван, който цял ден приемаше поздрави за имения си ден.
"Чочо и Иван много се харесваха и имаха нещо общо. Сигурно затова Господ си ги прибра на една и съща възраст - 48 години. Ако има небесен театър, то те двамата се намериха там. Да играят главните роли. За съжаление, няма как да се чуем днес и да си честитим празника, няма как...", тъжно сподели бившият шеф на БНТ.
Чочо и Иван Ласкин бяха най-добри приятели. Приживе Васко от село Рупча не забравяше да спомене рождения ден на "колегата", както го наричаше, както и годишнините от кончината му. Миналата година той дори му написа писмо, което съчини на гроба му.
"И на мен много ми е тежко. Иван беше моят учител във всичко. Където и да е, дано е на по-добро място", сподели от своя страна и единият брат на Ласкин - Евгени.
Другият също едва събира сили, както и майка им, която е на успокоителни. В същото състояние е и Алекс Сърчаджиева, която опитва да се държи в кондиция заради дъщеря си София. На момиченцето е съобщено, че баща му е станал звезда на небето, която винаги ще бди над него, както съобщи вчера ПИК.
"Никога не съм имал нищо против Иван Ласкин", сподели по повод кончината на актьора и Йосиф Сърчаджиев, който предпочете след тези думи да не коментира повече загубата на дъщеря си. Алекс Сърчаджиева е негово извънбрачно дете, но дълго време двамата избягваха да контактуват.
Иван Ласкин игра на сцените на почти всички столични театри още като студент в НАТФИЗ. Завършва актьорско майсторство през 1994 г., в класа на проф. Здравко Митков. С него работеха режисьори от висок ранг, като Красимир Спасов, Крикор Азарян, Николай Ламбрев, Стефан Москов, Бина Харалампиева, Андрей Аврамов, Борис Панкин и др. "Той бе толкова ярък, че просто нямаше как да не бъде забелязан в тълпата. Малко краен в поведението, в преценките, в словото си и такъв навсякъде - и на сцената, и на екрана, и в живота", каза за него и Стефан Данаилов, който Ласкин приживе обожаваше.
Днес близки и приятели изпращат Иван Ласкин в столичния храм "Св. Седмочисленици".


