ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Заместник министър-председателят по икономическата и демографската политика - Валери Симеонов в кабинета „Борисов 3“ подаде оставка, но не се огъна пред лъжата и остана верен на себе си - да говори каквото мисли, дори да не се харесва на тълпата.
"Лично реших да подам оставка и си давам сметка, че срещу мен има медийна кампания", каза Симеонов и заяви, че след оставката му ще стане ясно дали е била срещу него или срещу кабинета. Според Симеонов от медийната кампания срещу него се възползват определени политически сили. По думите му тази кампания се превръща в пречка за нормалното функциониране на управлението.
"Считам, че това е най-правилната постъпка от морална гледна точка да не създавам проблеми на правителството. Протестите използват манипулирани медийни кампании срещу кабинета", подчерта политикът.
Кой е Валери Симеонов
Валери Симеонов е роден е на 14 март 1955 г. в град Долни чифлик, област Варна. Председател е на ПП НФСБ и съпредседател на коалиция „Обединени патриоти – НФСБ, АТАКА и ВМРО“.
През 2017 г. е избран за народен представител от листата „Обединени патриоти“.
През 2014 г. също е избран за народен представител от „Патриотичен фронт“.
След местните избори през 2007 г. е избран от листата на партия „Атака“ за общински съветник в Бургас, в коалиция с партия ГЕРБ, става председател на Общинския съвет. През януари 2009 г. подава оставка като председател на Общински съвет Бургас, заради гласуваното от мнозинството общински съветници решение да бъде изградена джамия в „Меден Рудник”.
На 24 януари 1994 г. стартира телевизия СКАТ с първата новинарска телевизионна емисия.
През 1992 г., заедно с Антон Ангелов започва да изгражда кабелна телевизия в жилищен комплекс „Меден рудник“ в Бургас.
През 1991 г. създава първата си частна фирма за монтаж на таксиметрови апарати, откъдето идват и средствата за старта на кабелната телевизионна мрежа в жилищен комплекс „Меден рудник“.
Започва работа по разпределение като помощник-технически ръководител в „Трансстрой”, след това работи в отдела по реконструкции на Летище Бургас и в кораборемонтния завод „Драгни Недев“. Три години плава в Атлантическия океан с траулери на „Океански риболов“, като електромеханик.
Валери Симеонов електроинженерство във ВМЕИ – София. Възпитаник е на ямболската математическа гимназия, която завършва с пълно отличие.
А ето и само част от успехите му, които изброи при подаването на оставката си и които са само малка част от бурната му и неуморна дейност в кабинета.
"Моята равносметка за изминалата година и половина – Дай Боже всекиму". Това каза тази вечер вицепремиерът Валери Симеонов по време на извънреден брифинг в Министерски съвет.
„Ще си позволя да бъда малко досаден, да ви кажа още няколко изречения, които вероятно не ви интересуват. За мен те са важни, защото това са нещата, които съм успял за година и половина с личните си усилия и с усилията на моя кабинет, и моите колеги народни представители да прокарам. Първо завършването на защитното оградно съоръжение по границата с Турция. Обявяването му за обект от национално значение, което беше много важно. Осигуряването на неговата поддръжка, което също е много важно. Обезпечаването на вземане на решение от МС за изграждане на втори лифт на Банско. Прокарването на решение в ЮНЕСКО, което промени тотално предварителното решение на ЮНЕСКО за изграждането на този лифт. Сега чакаме решението на петчленния състав на ВАС. Дай Боже да бъде положително. Създаването на работна група за Витоша също беше моя инициатива. Дай Боже и там да има положително развитие. Това са лично мои инициативи“, каза той.
По думите му решаването на конфликтите в Асеновград и махалата е доказал, че конфликтите могат да бъдат решавани. Симеонов изброи осигуряването на бизнеса с работна ръка чрез промяна на Закона за трудовата миграция и мобилност, както и промяна на условията за получаване на синя карта и предварителната работа по Закона за българското гражданство и Закона за чужденците. Симеонов отчете и осигуряването на ежеседмична връзка между София и Одеса, даващо възможност на сънародниците ни да работят и учат в Украйна, както и обезпечаване на средства за български културен дом в Будапеща.
„Няма да ви споменавам за добре известните акции, свързани с обезпечаване на нормални условия за туризъм в България, които са свързани с прилагането на сега действащия закон за шума и създаването на нова законова база“, каза още Симеонов. Той отчете и водонсабдяването на КПП „Калотина“ и редицата законови инициативи, свързани със Закона за шума, Закона за хазарта и Закона за местните данъци и такси.