ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Политологът Мария Пиргова коментира, че БСП е получила сериозен импулс на президентските избори и няма да го изпусне. Според нея социалистите ще получат протестния вот и на парламентарните избори, ако не направят сериозни пропуски в предизборната си кампания.
"БСП не би съставила правителство, защото няма интерес от това. Заинтересована е от бързо провеждане на конституционните мерки. Големият проблем е кой ще състави служебното правителството и кога ще бъде разпуснат парламентът", обясни Мария Пиргова пред Bulgaria ON AIR.
Тя е категорична, че този парламент е изчерпан от гледна точка на коалиции, развитие и управление, както и от гледна точка на авторитет. По думите на политолога не е ясно дори на самия президент Росен Плевнелиев дали ще състави служебно правителство.
"Оставката беше удар върху парламентаризма. Нямаше нужда от тази оставка", настоя Мария Пиргова и добави, че ако ДПС предварително се съгласи на условията на БСП, то тогава може да има коалиция между двете партии в следващия парламент.
Пиргова сподели, че пенсиите наистина могат да бъдат вдигнати драстично. "България не е бедна държава. Не е вярно, че няма публични пари за вдигане на пенсиите или за образованието", убедена е Пиргова.
Тя допълни, че правителството на премиера Борисов е докарало до просешка тояга БАН и Софийския университет "Св. Климент Охридски".


