Мъжът изпаднал в стрес, а домашният му любимец станал агресивен
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Шотландски полицаи нахлуха по погрешка в дома на незрящ мъж в Глазгоу. Потърпевшият – Джонатан Милър, е подал жалба в участъка, аргументирайки се, че с действията си служителите на реда са нанесли вреда на здравето му и са травмирали домашния му любимец, съобщава The Daily Mirror.
„Полицаите са разбили входната врата и са нахлули в дома ми, малко след като съм отишъл на работа. Те са разбрали, че са допуснали грешка, когато са открили писма, адресирани до мен. Окончателно се убедили, че собственикът е друг, след като позвънили на агента, продал ми имота”, разказва 24-годишният Милър.
Мъжът добавя, че се нанесъл преди четири седмици. Полицаите обаче не проверили обновената информация за собственика на жилището и предположили, че в къщата все още живее дъщерята на заподозрян, който се издирва от службите. И решили да действат. Разбивайки входната врата, те нахлули в жилището. Внезапната им шумна поява изплашила кучето на незрящия мъж и то от дружелюбно се превърнало в агресивно и неспокойно. Самият шотландец пък започнал да се оплаква от болки в очите. Потърсил лекарска помощ, обяснявайки, че след спецакцията изпаднал в стрес.
Нанесените от полицаите вреди по входната врата и мебелите на потърпевшия възлизат на 760 долара.
От полицията обещават, че по случая ще бъде проведено служебно разследване.


