Полицията е претърси къщата на Льо Пен-баща по подозрения в укриване на данъци
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Френската полиция е претърсила къщата на основателя на крайнодясната френска партия „Национален Фронт“ Жан-Мари льо Пен в рамките на разследване по подозрения в укриване на данъци, съобщиха източници от правните среди.
Разследването е насочено срещу 78-годишният бивш лидер на партията, който беше изключен от ръководството й по-рано тази година. То беше започнато през юни от финансови прокурори по подозрения, че Льо Пен е укривал пари в чужбина и не е декларирал имоти, съобщиха още източниците. Властите разследват сметки на Британските вирджински острови, които са свързани с други сметки в Женева, които от своя страна се оперират от личния асистент на Льо Пен. Сметките на Вирджинските острови са били закрити миналата година и парите са били прехвърлени в сметки на Бахамите, допълниха още източниците.
Френската медийна компания „Медиапарт“ съобщи за разследването в женевския тръст по-рано тази година като според нея в него се съдържат най-малко 2,2 млн. евро, по-голяма част от тях в златни кюлчета и монети. Тогава Льо Пен отрече съществуването на такъв тръст.


