BG EN

Полско ченге в отпуск спаси руски турист в Слънчев бряг

Региони

Полско ченге в отпуск спаси руски турист в Слънчев бряг

16717
на 25.06.2019
Полско ченге в отпуск спаси руски турист в Слънчев бряг
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Полски полицай в отпуска е спасил от сигурна смърт руски турист в българския курорт Слънчев бряг, а необичайната за службата новина съобщи във вторник пресслужбата на полицията в Полша. Мл. аспирант Себастиан Костерна се намира в момента в България на почивка със семейството си.

препоръчано

55-годишният руснак, който също избрал българското море за почивка, вероятно ще помни 24 юни 2019 година до края на дните си. Себек, както наричат полицая приятелите му, излязъл на плажа предиобед. В един момент забелязал в морето "дрейфащо" тяло. Усетил, че има проблем и се хвърлил във водата. Преплувал няколкодесетки метра и видял, че край тялото на мъжа има жена. С нейна помощ успял да измъкне давещия се курортист на брега, пише в. "Монитор".

Полицай Костерна установил, че човекът не дави никакви знаци за живот, не диша. Отворил дихателните му пътища като изпълнил пет спастителни вдишвания, след които мъжът изхвърлил вода през устата и носа. В продължение на десетина минути полицаят заедно с още няколко души от плажа реанимирал удавника. Тогава пристигнали и медицински служби, на които туристът бил предаден.

Гостът от Русия наистина извадил невероятен късмет. Оказало се, че е попаднал на полицай от Полша, който е преминал обучение за оказване на медицинска помощ. Мл. аспирант Костерна служел в полската полиция от 2005 година, а от 2011 бил обучен спасител с квалификация за оказване на първа помощ. Ченгето работи в самостоятелното подразделене по превенция в полицията в град Радом, централна Полша.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 23
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК