BG EN

Полша извика посланика на Белгия след изказване на белгийския премиер

Европа

Полша извика посланика на Белгия след изказване на белгийския премиер

7892
на 31.10.2021
Полша извика посланика на Белгия след изказване на белгийския премиер
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Полша извика посланика на Белгия, след като белгийският премиер Александър де Кро (на главната снимка) обвини Варшава, че си "играе с огъня". Думите бяха казани по повод спора между Варшава и Европейския съюз за върховенството на закона, предаде БТА.

препоръчано

Говорител на полското външно министерство, цитиран от Полската агенция по печата (ПАП), каза, че посланикът е повикан във връзка с казаното от Де Кро в Брюж в сряда.

Коментарът му бе по повод интервю, дадено от полския премиер Матеуш Моравецки за британския в. "Файненшъл таймс". В него Моравецки каза, че ако ЕК, спирайки обещаните пари за Полша, "започне трета световна война", той ще защитава правата й с всички възможни средства.

"На тези, които дават провокативни интервюта и смятат, че за тях е политически необходимо да обявят във "Файненшъл таймс" нова световна война, искам да кажа: вие играете много опасна игра. Вие си играете с огъня, когато тръгвате да водите война с европейските си партньори заради вътрешнополитически причини", заяви Де Кро по повод изказването на Моравецки.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Цветанка Андреева пред ПИК TV: Хората гласуваха за Радев – сега искат той да е премиер (ВИДЕО) Цветанка Андреева пред ПИК TV: Хората гласуваха за Радев – сега искат той да е премиер (ВИДЕО)
ново
Днес: 15
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК