Поморие с водосвет след трагедиите с Алекс и Емил! В Бургас искат курбан за Валя
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Община Поморие организира водосвет за здравето на своите жители. През последните седмици хората там бяха потресени от серия трагедии – убийството на 8-годишната Алекс и изчезването в морето на 35-годишния капитан Емил Масларов.
Службата ще бъде на 25 април 2014 г. /петък/, в 12:00 ч., на площад “Св.св. Кирил и Методий”, съобщава Флагман.бг.
За здравето и благоденствието на гражданите ще се помолят отец Иван, отец Петър и архимандрит Йеротей. Те ще осветят курбан, който ще се раздава на същото място след службата.
В случай на лоши метеорологични условия водосветът ще бъде отслужен в храм „Свето Рождество Богородично”, а курбанът ще се раздава до ресторант „Старото казино”.
Жители на Бургас отправиха призиви за организирането на курбан и в областния център след като вече девето денонощие няма вест от красивата медицинска сестра Валентина Иванова. Точно, когато целият град беше настръхнал в очакване на новини за Валя, 22-годишният Тодор Атанасов пък уби жестоко съученика и свой съсед Николай Христов от ж.к. „Славейков”.
По подобен начин в Приморско през 2011 година местните жители направиха курбан, след като за кратко време в морския град бяха погребани много млади хора, загинали внезапно.


