BG EN

Поредно замърсяване на река Струма край Перник

Региони

Поредно замърсяване на река Струма край Перник

5604
на 26.11.2020
Поредно замърсяване на река Струма край Перник
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Нерегламентирани включвания на битови абонати в дъждовен колектор са довели до поредното замърсяване на река Струма в района на Перник. Нарушението е било установено при проверка на РИОСВ- София след подаден сигнал от гражданин.

препоръчано

Екоинспекторите установили, че от бетоновия колектор, който се намирал в района на градския парк, изтичат води с бял цвят. Там няма производствени предприятия, които да са евентуален източник на замърсяване на реката, не е издавано и разрешително за заустване на отпадъчни в повърхностни води, съобщават от инспекцията.

Оттам уточняват, че административно-наказателни действия ще бъдат предприети срещу кмета на общината, тъй като той контролира изграждането, поддържането и правилната експлоатация на канализационните мрежи и съоръженията за пречистване на битови отпадъчни води.

На кмета на община Перник са дадени предписания за извършване на обследване на бетоновия колектор за установяване на нерегламентирани включвания в него на битови абонати, предава още БНР.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 84
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК