ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Силен дъжд вали във Велико Търново, пътните настилки са мокри и хлъзгави. Трафикът в цнетъра на града не е натоварен.
Светофарните уредби работят нормално. Температурата на въздуха е 8 градуса. В по-голямата част от Великотърновска област вали дъжд. Настилките са предимно мокри. В региона няма допълнително въведени ограничения и нови затворени участъци. Не са регистрирани и тежки пътни инциденти за изминалото денонощие. Полицейски служители следят за правилното протичане на движението.
Патрули на КАТ „Пътна полиция” са разположени на входовете и изходите на старата столица. Отворен за движение е Прохода на Републиката, не се допуска преминаване на товарни автомобили над 10 тона през прохода Твърдица – Елена. Остава затворен поради свлачище част от път Царски извор – Дранаганово, обходният маршрут е през село Сушица. Ограничено е движението за товарни автомобили над 10 т по част от път ІІІ-551 Дебелец-Средни колиби-Елена от км 13 до км 21.
Забраната се налага поради лошо експлоатационно състояние, обходният маршрут е през Дебелец-В.Търново-Лясковски кантон-Мерданя-Златарица-Златаришки кантон-Елена и обратно.


