BG EN

Портних забрани събаряне на паметници във Варна

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Портних забрани събаряне на паметници във Варна

7149
на 13.02.2017
Портних забрани събаряне на паметници във Варна
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кметът Иван Портних подписа мораториум за забрана на събаряне на къщи паметници на културата.

препоръчано

„Старите сгради паметници на културата с архитектурна и историческа стойност всеки ден изчезват, което е огромен проблем. Общината е безпомощна, тъй като режимът, който действа в момента, е уведомителен за подобни действия“, заяви Портних, визирайки събарянето на "Розовата къща".

Подписването на мораториум за забрана е временна мярка, която няма да издържи в съда, призна кметът. Той призова Министерството на културата да вземе мерки за защита на старинните къщи.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече
ново
Днес: 104
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК