ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Площадът пред НДК ще бъде застлан с жив килим от рози през май догодина. Проектът е един от одобрените 55 в културната програма на европредседателството на Съвета на ЕС, съобщава "Телеграф".
Идеята му е с еспонирането на българската версия на цветния килим в Брюксел София да бъде предствена като "столица" на Европа. За фолклор, литература, театър, кино, изложби и исторически възстановки бяха отделени 1,65 млн. лв., а 458 проекта кандидатстваха за тях.
Сред останалите одобрени проекти са изложба на малко известни картини на български автори от частни колекционери, хорови изпълнения в музеи и храмове, прожектиране на късометражни филми по летищата и други. От политическата програма пък става ясно, че НДК ще е домакин на основните заседания - на министрите, на лидерите на Балканите, европейските служби за сигурност. Още няма информация къде ще заседават еврокомисарите на 12 януари, въпрещи че от екипа на предстедателството казват, че програмата се публикува месец за месец.


