BG EN

Потвърдено: "Ислямска държава" е подготвяла атентат на мач на Балканите

Световен футбол

Потвърдено: "Ислямска държава" е подготвяла атентат на мач на Балканите

12300
на 17.11.2016
Потвърдено: Ислямска държава е подготвяла атентат на мач на Балканите

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Националният отбор на Израел е трябвало да бъде нападнат от членове на Ислямска държава покрай гостуването си на Албания в световна квалификация в събота. Атаката обаче е била предотвратена от службите за сигурност на Косово, беше съобщено официално днес. 

От Прищина разкриха, че са арестувани 18 души в страната и други 6 в Албания и Македония. Всички те са били част от клетка на терористичната организация, която всява страх в Европа и Близкия Изток. Начело на групата нападатели са били двама албанци, които преди са били в Сирия. Планът е бил да има няколко координирани атаки и такава по време на самия двубой, насрочена срещу футболистите и феновете на гостите.

Домовете на всички са били претърсени и в тях са били открити множество експлозиви, оръжия и електронно оборудване. 

В навечерието на срещата между Албания и Израел имаше опасения от подготвян атентат и затова градът-домакин беше сменен в последния момент. Гостите спечелиха срещата с 3:0.

препоръчано

 

 

 

Спортал

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 97
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК