ПОТИЧАТ МИЛИАРДИ: Apple прави Манчестър Юнайтед най-богатия клуб в света
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Технологичният гигант Apple се интересуват от закупуването на Манчестър Юнайтед за невероятната сума от 5,8 милиарда паунда, твърди "Дейли Стар".
Във вторник собствениците на "червените дяволи" от семейство Глейзър обявиха, че ще продадат клуба, след като се поддадоха на исканията на тези фенове, които настояваха за тяхното оттегляне от клуба.
В последните дни се писа, че американските бизнесмени искат за отбора между 6 и 8 милиарда паунда, а шефовете на Apple са изразили интерес към сключване на потенциална сделка.
Apple е най-голямата технологична компания в света с годишен приход от почти 326 милиарда паунда и прогнозна нетна стойност към този месец от 2 трилиона паунда. Базираната в Калифорния компания до момента не придобивала футболен клуб с размера на Юнайтед.
Главният изпълнителен директор на Apple Тим Кук лично е изразил желание да проучи ползите от евентуалното закупуване на Ман. Юнайтед и ще организира разговори с банките, които са наети със задачата да ръководят процеса по продажбата, сред които е и "The Raine Group", която беше и в основата при смяната на собствеността на Челси по-рано през годината.
Част от плана на Кук може да включва финансиране от Apple за изграждането на нов модерен стадион, който ще бъде считан за най-добрия в света. Ако Apple сключи сделка, това ще направи Юнайтед най-богатият клуб в света.
Глейзър купиха Юнайтед през 2005 година, но през годините натрупаха негативна репутация сред привържениците на "червените дяволи", а повратният момент дойде след присъединяването на клуба към проваления проект за Европейската Суперлига миналата година.
В следващия месец семейство Глейзър ще преговарят със заинтересованите страни, преди да съставят списък с потенциалните купувачи, сред които се очаква да бъде и британският милиардер сър Джим Ратклиф.


