ГОРЕЩО
Колтуклиева: Безпардонна наглост от Йотова - меси се в изпълнителната власт
Новият главен прокурор Ваня Стефанова - един от най-безупречните юристи у нас
СМЯХ В ЗАЛАТА! Кокорчо се обади по темата за Манол Пейков - ето защо иска да е депутат от Пловдив
ИЗВЪНРЕДНО! ДПС с реакция след смяната на Сарафов: За нас е важно запазването на разделението на властите като гарант за демократичност
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ: Ваня Стефанова е новият и.ф. главен прокурор
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
С празнична литургия и благословена трапеза Момчиловци отбеляза Никулден, съобщиха от кметството.
В родопското село Св. Николай Чудотворец е особено почитан по традиция от времето, когато в Момчиловци е имало стотици рибари, работещи по Беломорието. Един от 27-те параклиса край селото е на името на светеца.
Цели фамилии в Момчиловци са били някога рибари, обяснява кметът Сийка Суркова. Почти във всяка къща днес има потомци на рибари, а местният музей е съхранил рибарски мрежи и спомени за времената, в които морският риболов е бил поминък за планинското село.
Разкази за морски бури, премеждия и закрилата на Св. Николай се предават от поколения в Момчиловци, допълва Сийка Суркова.
препоръчано
свързани новини
НЕВЕРОЯТНО: Майка делфин „благодари“ на рибари, спасили бебето ѝ (ВИДЕО)
21587
на 09.09.2019
Тежка градушка удари Русе (ВИДЕО)
18723
преди 4 часа
Близо 200 кг опасни отпадъци бяха събрани в Казанлък
6183
преди 5 часа
Поливният сезон за 2026 г. у нас стартира с достатъчен обем на язовирите
5431
преди 7 часа


