BG EN

Потрес в Европа - съюзът пръска 2 млн. лири за сервизи за хранене

ЧАС ПИК

Потрес в Европа - съюзът пръска 2 млн. лири за сервизи за хранене

3965
на 18.07.2015
Потрес в Европа - съюзът пръска 2 млн. лири за сервизи за хранене
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Дипломати от ЕС планират да се хранят в императорски стил, като поръчат сервизи на стойност достигаща до два милиона британски лири. Европейската служба за външна дейност (ЕСВД), което е външното министерство на ЕС, ще купи „блестящ“ набор от кристални чаши, сребърни прибори и фин порцелан за организиране на банкети и официални вечери за гостуващи официални лица, е научил вестник Тhe Daily Telegraph. Посудата – за нуждите на 3360 официални лица и гости в централата на ЕСВД в Брюксел и 140 посолства по цял свят – ще бъдат украсени със знамето на Европа, гравирано върху чашите и изрисувано със злато на „най-качествените“ съдове за хранене. 
Освен това се планира купуването на стотици сребърни кофички за лед, подноси и свещници, както и хиляди чаши за уиски, бренди и шампанско. 
Приборите за хранене, поръчката за които изглежда ще бъде по-голяма и близо десетократно по-скъпа от наскоро направена аналогична покупка за Белия дом, бележи настъпващата ера на ЕСВД като пълноценен дипломатически корпус. 

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Топ анализаторът проф. Мермерски с прогноза ще се стигне ли до мир между САЩ и Иран: За европейците войната в Украйна е по-страшна - тя ни разорява икономически (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Топ анализаторът проф. Мермерски с прогноза ще се стигне ли до мир между САЩ и Иран: За европейците войната в Украйна е по-страшна - тя ни разорява икономически (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК