Почернен баща полудя - хвърли две ръчни гранати в съда! Има загинали и много ранени
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Бащата на жертва на убийство хвърли две ръчни гранати в съда в украинския град Никопол, предаде УНИАН. Мъжът и още един човек са загинали при взрива, има и много ранени.
„Осколките са ранили трима подсъдими, двама полицаи, служител на съда и гражданин”, става ясно от официалното съобщение.
Според „Интерфакс” делото е свързано с разстрела на двама души в автомобила им през февруари 2016 г. Единият от тях е син на извършителя на днешното нападение.
Изяснява се как е успял да внесе ръчните гранати в сградата на съда. Знае се, че при поредното отлагане на делото той изчакал полицаите да сложат белезниците на подсъдимите и хвърлил взривните устройства.
По късно Анна Старчевска от Националната полиция на Днепропетровска област съобщи пред телевизионния канал 112Украйна, че заради бомбата в съда в болница са настанени 10 души. Мъжът, който е взривил гранатите е загинал на място.
В момента тече операция на двама души от ранените. Старчевска потвърди, че гранатите са взривени от бащата на загинал при разстрел в автомобил през 2016 г. в Никопол.
Превод и редакция: ПИК


