ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Почина популярния в миналото аржентински изпълнител на джазова музика, композитор и саксофонист Леонардо Барбиери, известен и с псевдонима си Гато.
Съпругата му Лаура съобщи, че той издъхнал в болница в Ню Йорк. Причина за кончината на 83-годишния музикант е възпаление на белите дробове. Последните няколко години музикантът, чиято популярност достигна връх през 60-те и 70-те години, пееше и свиреше в нюйоркските клубове.
През периода 1967-1982 година роденият в Аржентина Барбиери записа над 30 албума. През 1973 година той получи наградата „Грами“ за музиката към филма "Последното танго в Париж" (1972 г.).
Миналата година Барбиери бе удостоен и с наградата "Латинското Грами" за големите си постижения в изкуството. Тази награда се смята за най-престижната в съвременна музикална индустрия на Латинска Америка. /ТАСС


