BG EN

Почина арестуваният от полицията в Минск художник Роман Бондаренко

Европа

Почина арестуваният от полицията в Минск художник Роман Бондаренко

15449
на 13.11.2020
Почина арестуваният от полицията в Минск художник Роман Бондаренко
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Беларуски артист е починал в Минск, след като е бил арестуван от полицията, потвърдиха властите, цитирани от Франс прес.

31-годишният художник Роман Бондаренко е бил задържан в сряда след спречкване между обитатели на жилищен блок и хора, които махали от двора му червени и бели ленти, които са цветовете на знамето на опозицията.

Беларуското следствие заяви, че в момента на ареста си Бондаренко е имал телесни наранявания. Той бил закаран в полицейски участък, но след влошаване на състоянието му бил приет в болница, където било установено "нетрезво състояние". Роман Бондаренко е починал вчера.

Пожелали анонимност лекари обаче заявили за независимия сайт Tut.by, че Бондаренко не е имал следи от алкохол в кръвта си. Затова пък той имал тежки мозъчни увреждания и кръвонасядания, които според лекарите може да са били резултат от побой, отбелязва АФП, цитирана от БТА.


препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
ПИК TV! ПАРЛАМЕНТАРНИ СКАНДАЛИ БЕЗ КРАЙ: Махленска кавга си спретнаха в зала ДАМИТЕ на Възраждане и ИТН (НА ЖИВО) ПИК TV! ПАРЛАМЕНТАРНИ СКАНДАЛИ БЕЗ КРАЙ: Махленска кавга си спретнаха в зала ДАМИТЕ на "Възраждане" и ИТН (НА ЖИВО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК