BG EN

Почина легендарният Луис Кубиля

Световен футбол

Почина легендарният Луис Кубиля

4393
на 04.03.2013
Почина легендарният Луис Кубиля

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Легендарният уругвайски футболист Луис Кубиля почина на 72-годишна възраст след неуспешна борба с рака. Бившето крило има 38 мача и 11 гола за националния отбор на Уругвай. Участвал е на три световни първенства.

препоръчано

През кариерата си е играл предимно за "Пенярол" и "Насионал", като с тях печели три пъти Копа Либертадорес. В периода 1962-64 г. играе за испанския "Барселона" и е част от тима, който печели Купата на Краля през 1963 г.

Като треньор също има големи успехи. Бил е начело на "Пенярол", "Ривър Плейт" и парагвайския "Олимпия", като с тях е спечелил повече от 20 титли. В периода 1991-93 г. беше начело на националния отбор на Уругвай.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 112
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК