BG EN

Почина шотландецът, влюбен в България

ЧАС ПИК

Почина шотландецът, влюбен в България

23146
на 03.10.2015
Почина шотландецът, влюбен в България
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На 65 години почина Ян Андерсон, роден в Египет, Кайро. Шотландец по националност, той беше един от най-щедрите спомоществователи на българския фолклор.

препоръчано

Дарил е над 1 милион евро, за да ги има спектаклите на ансамбъл „Българе”, фолклорният фестивал на носиите в Жеравна, формацията „Тримата тенори”.

Ян Андерсон е носител на Почетния знак на президента на Република България, и е удостоен със званието „Апостол на българщината”.

Андерсон имаше България за своя втора родина. Тук създаде семейство и му се родиха двама синове.

Погребението ще бъде в неделя, от 13.00 часа, в гробищата в Бояна.

По волята на покойния, той ще бъде погребан с българска национална носия.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 101
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК