BG EN

Появи се последното писмо на пилота Лубиц, който погуби 149 души над Алпите

ЧАС ПИК

Появи се последното писмо на пилота Лубиц, който погуби 149 души над Алпите

8183
на 05.03.2016
Появи се последното писмо на пилота Лубиц, който погуби 149 души над Алпите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Близо година след авиотрагедията над Френските Алпи, при която загинаха 149 души и която разтърси света, се появиха нови подробности около нея. Стана ясно съдържанието на последното писмо на пилота Андреас Лубиц. Младият мъж го е изпратил по електронна поща на лекуващия го лекар. Писмото е с дата 10 март, две седмици преди жестоката катастрофа, предизвикана от самия Лубиц.
След обстойно разследване на трагедията бе доказано, че вторият пилот Андреас Лубиц е заключил капитана на "Еърбъс" А320 извън кабината и преднамерено е разбил полет 9525 във френския планински склон на 24 март 2015 г. по време на курс от Барселона за Дюселдорф. Загиват всички 150 души на борда - 144 пътници и 6 членове на екипажа.

препоръчано

В писмото си Лубиц се жалва за сериозни психични проблеми, свързани с влошеното му зрение.

"Максималният сън през нощта, който мога да си позволя, е два часа (въпреки че в последно време и това е рядкост). Страхувам се, че ще продължа да ослепявам. Мислите за зрението ми не ми излизат от главата. Заради този стрес не мога вече да спя", пише пилотът, цитиран от

Лубиц описва своите посещения при психиатрите като коментира, че според него те не са го разбрали и не са приели сериозно оплакванията му. Той разказва и за антидепресантите, които взима и пита какво да прави, за да си възвърне нормалния сън.

В продължение на няколко месеца преди авиокатастрофата Лубиц е посетил над 40 лекари и въпреки този факт отново е бил допуснат до полет.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК