BG EN

Правителството на Испания блокира избора на Карлес Пучдемон за регионален лидер на Каталуния

Европа

Правителството на Испания блокира избора на Карлес Пучдемон за регионален лидер на Каталуния

9162
на 10.05.2018
Правителството на Испания блокира избора на Карлес Пучдемон за регионален лидер на Каталуния
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Испанското правителство успешно блокира втория опит за избирането на Карлес Пучдемон, който се намира в изгнание в Германия, за регионален лидер от каталунския парламент в негово отсъствие, съобщи Франс Прес, цитирани от „Фокус“

препоръчано

Испанското правителство атакува пред Конституционния съд приетият наскоро закон от парламента на Каталуния, който разрешаваше регионалния лидер да бъде избран без да присъства в залата по време на гласуването.

Съдът обяви своето решение късно вчера, което гласи, че „приема възраженията на правителството“ и суспендира действието на закона.

Привържениците на Пучдемон в парламента все пак заявяват, че ако не успеят с неговата кандидатура, ще назначат друг лидер, с което да сложат край на директното управление наложено от Мадрид след непризнатия от испанската държава референдум за независимостта на Каталуния.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Шефът на КЗП оповести с какви нарушения се сблъскват в магазините и попадат ли под ударите им и големите търговски вериги (ВИДЕО) ПИК TV! Шефът на КЗП оповести с какви нарушения се сблъскват в магазините и попадат ли под ударите им и големите търговски вериги (ВИДЕО)
ново
Днес: 140
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК