BG EN

Правителството на Украйна: Янукович не е легитимен, не сме искали военна помощ от Русия

ГОРЕЩО
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Резултатите от аутопсиите на телата в кемпера при Околчица потвърдиха разкритието на ПИК - Калушев гръмнал Николай и Александър и се самоубил ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Цветанка Андреева с екшън анализ: Радев ще изсмуче електората на МЕЧ. Нека ППДБ обяснят за паралелната власт и зависимостите си по случая "Петрохан" (ВИДЕО) ЧЕЛЕН СБЛЪСЪК! БСП скочи на Руди Гела за отвратителното му държание с Илияна Йотова: Нагло използва авторитетната трибуна на президента за предизборни цели ГОРЕЩО В ПИК TV! Писателят Веселин Стаменов: Как родител пуска детето си в Мексико с "неговия лама"?! Очевидна е връзката на ППДБ с тази шайка (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Виктор Димчев: Васил Терзиев си призна, че е ходил на Петрохан и се е забавлявал. Такова място за "забавление" има и в близост до къщата на Кирил Петков на "Корал" (ВИДЕО)
Европа

Правителството на Украйна: Янукович не е легитимен, не сме искали военна помощ от Русия

4070
на 05.03.2014
Правителството на Украйна: Янукович не е легитимен, не сме искали военна помощ от Русия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Правителството на Украйна повтори, че Виктор Янукович вече не е законен президент и че само парламентът може да поиска военна помощ от Русия. Украинското правителство заяви това в отговор на писмо до руския президент Владимир Путин, за което Москва твърди, че било написано от Янукович, предадоха Франс прес и Ройтерс.

препоръчано

Постоянният представител на Русия в ООН Виталий Чуркин в понеделник прочете пред Съвета за сигурност писмо с дата 1 март, представено като написано от Виктор Янукович. В него се отправя молба към Русия да се намеси с военни средства в Украйна, която по думите на автора "е на ръба на гражданската война". В писмо с дата 4 март до членовете на Съвета за сигурност постоянният представител на Украйна в ООН Юрий Сергеев подчертава, че сваленият от парламента Янукович, който потърси убежище в Русия, "вече не е законният президент на Украйна", а отстраняването му от длъжност е извършено съгласно чл. 112 от конституцията на Украйна. Освен това единствено украинският парламент "има изключителното правомощие да одобри решение за влизането на чуждестранни военни сили на територията на Украйна", съгласно чл.85, параграф 23 от конституцията на Украйна, се отбелязва в писмото на украинския постоянен представител в ООН.

"Следователно молбата на Виктор Янукович до руския президент да използва (руските) военни сили в Украйна не може да се приема като официална молба от Украйна", заключава Сергеев. Според прочетеното от Виталий Чуркин в понеделник писмо Янукович моли Путин "да използва въоръжените сили на Руската федерация за възстановяването на реда, мира и стабилността и за защита на населението на Украйна". На 28 февруари Янукович направи напълно противоположно изявление на пресконференция в руския град Ростов на Дон близо до украинската граница, отбелязва АФП.

"Всякакви военни действия в сегашната ситуация са недопустими. Нямам намерение да искам военна помощ", заяви тогава Янукович.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Цветанка Андреева с екшън анализ: Радев ще изсмуче електората на МЕЧ. Нека ППДБ обяснят за паралелната власт и зависимостите си по случая Петрохан (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Цветанка Андреева с екшън анализ: Радев ще изсмуче електората на МЕЧ. Нека ППДБ обяснят за паралелната власт и зависимостите си по случая "Петрохан" (ВИДЕО)
ново
Днес: 66
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК