BG EN

Правителството предлага на президента да назначи 19 посланици и постоянен представител в ООН

ГОРЕЩО
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ОБНОВЕНА) САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Недялко Недялков за публичното заличаване на Колтуклиева от ПП: Това е полумъжко деяние, найотициновщина. В момента Сорос изсипва огромни пари у нас, в Сърбия и в Унгария (ВИДЕО) ПИК TV! Адвокат Мария Петрова с остър коментар: Министрите на здравеопазването са все повече сламени човеци (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Психологът д-р Ирена Соколова с експертен анализ - каква е психологията на тълпата и на поколението "Джен Зи": Поколенията са наречени със съответните имена заради родителската безпомощност (ВИДЕО)
Политика

Правителството предлага на президента да назначи 19 посланици и постоянен представител в ООН

18130
на 27.08.2025
Правителството предлага на президента да назначи 19 посланици и постоянен представител в ООН
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Правителството предлага на президента да издаде укази за назначаването на 19 посланици в различни държави, както и за постоянен представител на България в ООН. В началото на днешното правителствено заседание министърът на външните работи Георг Георгиев обясни:

препоръчано

"20 колеги висококвалифицирани, кариерни дипломати ще отпътуват по своите местоназначения, след като процедурата бъде завършена. Правителството е спазило всички конституционни и законови разпоредби, по нито един начин и в нито един момент не сме злоупотебявали с вменените си правомощия. Смятам, че дипломатическата служба не бива да бъде заложник на вътрешнополитически опити за узурпиране на правомощия и на злоупотреба с процедури". 

Премиерът Росен Желязков уточни, че списъкът с имената на новите посланици зад граница, ще бъдат одобрени на закрито заседание на правителството:
"Всичките предложения са на кариерни дипломати, няма политически предложения, но целта е процедурата да бъде предпоставена от получаването на агреман от приемащата държава, за да не предпоставим пред приемащата държава името на предложения кандидат. Затова се взимат в закрито заседание и това е обичайната практика".

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ОБНОВЕНА) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 75
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК