Правосъдният министър Христо Иванов: Трябва да се подбират по-качествени магистрати
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Професионализмът е нещо, което се култивира много трудно. Трябва постепенно Висшият съдебен съвет да си подобри инструмента на подбор на магистратите. Трябва да направим някакви трудни избори". Това каза правосъдният министър Христо Иванов, запитан от Сашо Диков по "Нова телевизия" защо България няма успешна съдебна система като Румъния.
Преди това румънският магистрат Лаура Кьовеши – главен обвинител на румънската Национална дирекция за борба с корупцията обясни как в северната ни съседка в затвора са се озовали най-голямите милионери на Румъния.
"По този начин не трябва да се продължава. Трябва да се случат промени в кодекса, защото в Румъния имат много добра законова рамка. Те извършват и много добро и ефективно разследване. И да имаме и най-независимите прокурори, ако те нямат законова подкрепа, нищо няма да стане", категоричен бе министър Христо Иванов.
Министърът показа, че следи и брои всяка една публикация на ПИК за него. "Мисля, че днес станаха 40", каза той. Така й не коментира и не отговори на нито една от тях, не даде отговор на това, за което го атакуваме.
Христо Иванов, само допреди година беше отявлен враг на Бойко Борисов и Цветан Цветанов, наричаше ги "мафиоти" и призоваваше да излязат от политиката завинаги, а сега заедно с тях се нареди на първите редове във властта.


