Прага: Ако до месец Труция не справи с мигрантите, прилагаме нашият план за защита на границите
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Вишеградската група ще предложи по-строги рестриктивни мерки по своите граници, ако споразумението между ЕС и Турция за намаляване на мигрантската вълна не даде резултати за около месец.
Това каза чешкият държавен секретар по европейските въпроси Томаш Пруза. "Ако до средата на месец март продължи мигрантския наплив от 1500-2000 на ден това ще означава, че Турция не е успяла да изпълни обещанията си и ще ни се наложи по друг начин да защитаваме границите на Европа", каза Пруза. Вишеградската четворка - Унгария, Словакия, Чехия и Полша обещаха помощ на България и Македония за затваряне на границите им с Гърция, акои последната не успее да защити своите граници с Турция.
Тази крачка ще изправи Гърция пред разстящ брой бежанци и на практика изключва Гърция от Шенген. Словашкият премиер Роберт Фицо предложи изпращането на 300 полицаи за охраната на границите на България и Македония.


