BG EN

Превозвачите излизат на национален протест срещу скъпите горива

Икономика

Превозвачите излизат на национален протест срещу скъпите горива

6679
на 19.04.2022
Превозвачите излизат на национален протест срещу скъпите горива
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Превозвачи излизат на ефективен протест срещу високите цени на горивата на 27 април. Той ще се проведе в големите градове в страната. Исканията на бранша обобщи Йордан Арабаджиев от Съюза на международните превозвачи, съобщи БНР.

препоръчано

"Премахване за период от 6 месеца на биокомпонентата, която се влага в горивата, което ще доведе до поевтиняване на горивата с около 10-15 ст. за всеки български гражданин; намаление на акциза на горивата с 50% за период от 6 месеца предвид необходимостта от нотификация обаче от страна на Европейската комисия настояваме до получаването на такава със задна дата – 1 април, държавата да възстановява директно на българските превозвачи, зареждали горива в България, 50% от вече платения акциз", заяви Арабаджиев.

Превозвачите отчитат, че за изпълнението на поставените от тях искания ще е необходимо време и дават срок на кабинета до 18 май. Ако това не се случи, те заплашват с национален протест и затваряне на магистрали и контролно-пропускателни пунктове.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК