BG EN

Председателят на Европейската комисия: ЕС ще стартира програма за изследване на вариантите на коронавирус

ЕС

Председателят на Европейската комисия: ЕС ще стартира програма за изследване на вариантите на коронавирус

3515
на 16.02.2021
Председателят на Европейската комисия: ЕС ще стартира програма за изследване на вариантите на коронавирус
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Европейският съюз (ЕС) ще стартира нова програма за изследване на мутации на коронавируса в опит да се подготви за следващото поколение ваксини, които могат да необходими. Това заяви председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен пред френското издание Les Echos, цитирано от БНР.

препоръчано

Програмата, наречена "HERA инкубатор", ще обедини здравни власти и лаборатории и ще има собствено финансиране, разясни тя в интервю за френското издание, което трябва да излезе утре.

"Към момента и успоредно с усилията, полагани по настоящите ваксини, трябва да помогнем на индустриалните компании да развият производствени мощности за ваксини от второ поколение“, каза Фон дер Лайен

През миналата седмица шефът на ЕК призна за пропуски в одобрението и пускането на ваксини срещу Covid-19 в рамките на ЕС и заяви, че блокът си е научил уроците след критиките за бавното въвеждане на ваксините.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 128
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК