BG EN

Представител на бранша на бързите кредити: Законът не предвижда таван на лихвите

Икономика

Представител на бранша на бързите кредити: Законът не предвижда таван на лихвите

2534
на 04.04.2014
Представител на бранша на бързите кредити: Законът не предвижда таван на лихвите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Законът не предвижда таван на лихвите по кредитите. Законът предвижда, годишният процент на разходите да не надхвърля 50,5%", каза Здравко Иванов, представител на бранша за бързите кредити, в студиото на сутрешния блок на Нова телевизия.

препоръчано

Годишният процент на разходите по кредита представлява разходите, които потребителят трябва да направи, за да върне кредита, обясни още той. По думите на Иванов годишният процент на разходите не е обективен измервател за бързите кредити. Промените в Закона за потребителския кредит не уреждат твърда граница на лихвите, добави още той.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета Радев в Министерския съвет (ОБНОВЕНА) ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета "Радев" в Министерския съвет (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 40
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК