BG EN

Президентът на Египет поиска незабавен съд за полицаи, приложили насилие

Близък изток

Президентът на Египет поиска незабавен съд за полицаи, приложили насилие

6754
на 21.04.2016
Президентът на Египет поиска незабавен съд за полицаи, приложили насилие
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Египетският президент Абдел Фатах ал-Сиси поиска полицаите, приложили насилие, да бъдат незабавно подвеждени под съдебна отговорност. Ден по-рано полицай уби амбулантен търговец, при спор за чаша чай. Виновният полицай е арестуван, а на мястото на инцидента имаше граждански протест. Злоупотребите със служебно положение от страна на полицаи бяха една от основните причини за народните протести и бунтове, които свалиха президента Мохамед Морси от власт през 2011 г.

препоръчано

Тези порочни практики не престанаха и при следващия държавен глава - Ал Сиси. Неправителствени организации непрекъснато алармират за изчезнали противници на режима, за побои до смърт и изтезания, извършвани от силите за сигурност. Президентът лично поиска от полицаите да проявяват въздържаност и след няколко случая на насилствена смърт в полицейските управления, ги предупреди, че ще трябва да дават сметка. В началото на април полицейски служител бе осъден на доживотен затвор, след като застрелял при скандал шофьор, който му доставял покупки. Миналата година няколко полицаи бяха арестувани заради смъртни случаи в резултат на насилие срещу задържани. Някои от тях получиха тежки присъди. 

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Цветанка Андреева за метежите на Радев и ППДБ: Сценарият е да се дестабилизира цялата система и през следващата година да влезем в спиралата на нови избори и нестабилни парламенти (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Цветанка Андреева за метежите на Радев и ППДБ: Сценарият е да се дестабилизира цялата система и през следващата година да влезем в спиралата на нови избори и нестабилни парламенти (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК