BG EN

Президентът на Панама смята да защити доброто име на страната

ЧАС ПИК

Президентът на Панама смята да защити доброто име на страната

4430
на 07.04.2016
Президентът на Панама смята да защити доброто име на страната
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на Панама Хуан Карлос Варела смята да защити доброто име на своята страна, която се оказа в центъра на международен скандал, свързан с дейността на офшорни фирми на нейна територия. Това заяви държавният глава на среща с местни жители в провинция Западна Панама.

препоръчано

"Твърдо и решително ще се противопоставя на всеки, който се изправи против Панама", подчерта Варела. Той припомни, че сравнително скоро в Панама бяха приети редица закони, целящи осигуряване на по-голяма прозрачност на финансовата дейност и борбата с нарушенията в тази сфера.

Варела се очаква да се срещне в близко време с акредитираните в страната чужди дипломатически представители, за да обсъди с тях създалата се ситуация.

Международен консорциум на разследващите журналисти със седалище Вашингтон, публикува на 3 април извадки от 11.3 млн. документи с данни за офшорни сметки на редица действащи и бивши световни лидери. Т. нар. "Панамски документи" са резултат от изтичане на информация от панамската юридическа компания "Мосак Фонсека", която оказва юридическа помощ за регистрацията на офшорни компании. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! БСП на крака при президента заради служебния премиер - Йотова ги поздрави заради... (НА ЖИВО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! БСП на крака при президента заради служебния премиер - Йотова ги поздрави заради... (НА ЖИВО)
ново
Днес: 36
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК