BG EN

Президентът на Сърбия: Страхувам се от предстоящата среща за Косово във Вашингтон

Балкани

Президентът на Сърбия: Страхувам се от предстоящата среща за Косово във Вашингтон

13601
на 29.08.2020
Президентът на Сърбия: Страхувам се от предстоящата среща за Косово във Вашингтон
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Държавният глава на Сърбия Александър Вучич призна, че се страхува от срещата за Косово във Вашингтон, където според представители на най-младата държава на Балканите лидерът на западната ни съседка ще бъде принуден да подпише признаването на независимостта й, предава TACC, цитирана от „Фокус”.

препоръчано

Руската агенция се позовава на телевизия Pink.

„Изводът е, че министър-председателят на Косово Авдулах Хоти и албанските служители казват, че отиват в САЩ, за да бъде признато Косово – коментира Александър Вучич. - Имаше и неофициални изявления на лидерите в региона, че ще трябва да подпиша каквото ми бъде предложено във Вашингтон. Изслушах всичко това и очаквам изненади. Не се притеснявам преди срещата, страхувам се, въпреки целия си опит, но въпреки това ще се боря решително".

На въпрос дали е възможна среща с американския президент Доналд Тръмп, Вучич отговори: „Нямам информация, но усещам, че ще ни подготвят изненада; тъй като аз ще откажа това предложение, то едва ли ще има среща с Тръмп“.

Разговорите между Белград и Прищина във Вашингтон ще се проведат на 4 септември.

По-рано специалният пратеник на САЩ за мирните преговори между Сърбия и Косово Ричард Гренел обяви предстоящата среща за 2 септември, преди това срещата на представителите на Белград и Прищина беше планирана да се проведе на 27 юни във Вашингтон. Президентът на Косово Хашим Тачи обаче отказа да посети американската столица, след като бе обвинен от Специализираната прокуратура на Косово във военни престъпления. Гренел тогава заяви, че за срещата ще бъде съгласувана нова дата.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК