ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Президентът на Франция Еманюел Макрон потвърди, че ще посети Лондон през юни, след като обеща да „отвори нова глава“ в сътрудничеството между Франция и Обединеното кралство, съобщава Politico, цитирани от „Фокус”.
В отворено писмо, за да отбележи излизането на Великобритания от Европейския съюз, Макрон отбеляза важността на сътрудничеството между Великобритания и Франция, както и с останалите 27 члена, след напускането на страната.
„Бих искал да отворя нова глава в отношенията между нашите две страни, основана на силата на нашите ненадминати връзки“, написа президентът.
Макрон потвърди, че ще посети Лондон през лятото, за да награди града с Орден на Почетния легион в знак на признание за усилията на Великобритания да помогне на Франция да се бори срещу нацистка Германия.
Въпреки „общия интерес“ за изграждането на добри отношение в бъдеще, той също така подчерта, че „достъпът до европейския пазар ще зависи от степента, в която се приемат правилата на Европейския съюз, след като не можем да допуснем нелоялна конкуренция, която да се развие между нас“.


