BG EN

Президентът: Питайте народа за промени в Конституцията

ЧАС ПИК

Президентът: Питайте народа за промени в Конституцията

4045
на 08.06.2014
Президентът: Питайте народа за промени в Конституцията
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ясно е, че страната отива на предсрочни избори през есента. Не е важна датата, а кой, кога и какво има да свърши. Това каза в Казанлък президентът Росен Плевнелиев, предаде Дарик.

препоръчано

Според него има национално съгласие за провеждането на референдум и призова да не се правят тънки политически сметки по този въпрос, тъй като пряката демокрация означава и народно допитване. "Питайте го този народ кога и как да се промени Конституцията", призова президентът Плевнелиев. Държавният глава не даде отговор на въпроса дали има вариант за бъдещо управление между ГЕРБ и БСП по подобие на немския модел.

По думите му обаче е необходимо да спре реваншизма на политиците, защото народът очаква отговори и решения на важни национални въпроси. Рано е да се коментира служебният кабинет, тъй като това не е самоцел, подчерта Росен Плевнелиев. На въпрос защо се сега бе извадена етническата карта президентът каза, че я определя като поредното дъно на политическия елит и дребен реваншизъм. Президентът Росен Плевнелиев е гост на 111-ия Празник на розата в Казанлък.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Острие на ГЕРБ срина ППДБ: Вие сте шарлатани, които няма да направите честни избори. Министър Шарков се е срещал с арестувания и осъждан Цицелков (ВИДЕО) Острие на ГЕРБ срина ППДБ: Вие сте шарлатани, които няма да направите честни избори. Министър Шарков се е срещал с арестувания и осъждан Цицелков (ВИДЕО)
ново
Днес: 123
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК