BG EN

Президентът с достъп до тайните на ДАНС

Политика

Президентът с достъп до тайните на ДАНС

3523
на 27.06.2013
Президентът с достъп до тайните на ДАНС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на България да има пълен достъп до всички разработки на Държавната агенция за национална сигурност, това решиха в парламентарната комисия за контрол над спецслужбите депутатите, които приеха първата поправка в новоприетия закон за ДАНС с 8 на 0 гласа.

Гласовете са на ДПС, БСП и Атака. Досега, макар и наскоро приет, в оригиналния си вид, законът за ДАНС предвиждаше президентът да има достъп до тайните на ДАНС само след санкция на премиера. След като поправката бъде приета в пленарна зала, Росен Плевнелиев ще може сам да изисква каквато информация му е нужна.

Поправката ще бъде гледана и във вътрешната комисия в парламента, преди да бъде внесена за гласуване в зала.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО)
ново
Днес: 110
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК