BG EN

Премиерът Борисов заминава на работно посещение на Обединените арабски емирства

Политика

Премиерът Борисов заминава на работно посещение на Обединените арабски емирства

12292
на 05.10.2019
Премиерът Борисов заминава на работно посещение на Обединените арабски емирства
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министър-председателят Бойко Борисов заминава днес на работно посещение в Обединените арабски емирства (ОАЕ), съобщи правителственият пресцентър. В рамките на двудневната визита премиерът Борисов ще проведе среща с престолонаследника на емирство Абу Даби и заместник-върховен главнокомандващ на въоръжените сили на ОАЕ шейх Мохамед бин Зайед Ал-Нахаян. В ръководената от българския министър-председател делегация участват министърът на финансите Владислав Горанов и министърът на икономиката Емил Караниколов.

препоръчано

Работното посещение в град Абу Даби е естествено продължение в развитието на двустранните отношения между България и Обединените арабски емирства, след като през октомври 2018 г. премиерът Борисов реализира първата визита на български министър-председател в ОАЕ. Настоящата цел на българската делегация е да задълбочи установения политически диалог. Ще бъдат обсъдени и възможностите за конкретизиране на формите за сътрудничество в областта на инвестициите, икономиката, транспорта, високите технологии, енергетиката, туризма и сигурността.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Тома Николов ХВЪРЛИ БОМБАТА: Ивей от Петрохан е бил криптоброкер на Васил Терзиев. Сектата е транзитирала ВИП бегълци (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Тома Николов ХВЪРЛИ БОМБАТА: Ивей от "Петрохан" е бил криптоброкер на Васил Терзиев. Сектата е транзитирала ВИП бегълци (ВИДЕО)
ново
Днес: 48
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК