BG EN

Премиерът Желязков: BG-ALERT не работи като ранно предупреждение за земетресения

ГОРЕЩО
Инциденти

Премиерът Желязков: BG-ALERT не работи като ранно предупреждение за земетресения

16937
на 23.04.2025
Премиерът Желязков: BG-ALERT не работи като ранно предупреждение за земетресения
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

BG-ALERT не прави ранни предупреждения за земетерсения, защото такава потенциална възможност няма нито една система. Това коментира премиерът Росен Желязков в Бургас по повод информацията, че след труса в Турция определени граждани са били извествени по мобилните си телефони.

препоръчано

По думите му е възможно нотификации да са получили единствено платформи, които са под операционната система на "Android", което обаче категорично няма нищо общо с BG-ALERT.

"Ранното предупреждение е в сферата на бедствия, производствени аварии и други, застрашаващи здравето и живота на хората. За съжаление все още естественият и изкуственият интелект не могат да предвидят настъпването на земетресения и това не се практикува, за да не се създава паника у населението. Не, че системата не е заработила. Тази система и то не само в България, не може да прави ранни предупреждения за земетресение, още повече, че събитието е било на територията на чужда държава", обясни Желязков.

свързани новини

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопа на Алена за празничния 6 май - съдбата дава шанс на Близнаците, успехът намигва на Раците САМО В ПИК: Топ хороскопа на Алена за празничния 6 май - съдбата дава шанс на Близнаците, успехът намигва на Раците
ПИК TV x
Петър Кичашки пред ПИК TV: Вот на недоверие от ПП-ДБ след положителен доклад на ЕК, ще е като на свинче звънче Петър Кичашки пред ПИК TV: Вот на недоверие от ПП-ДБ след положителен доклад на ЕК, ще е като на свинче звънче
ново
Днес: 70
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК