Премиерът на Гренландия: Никога в скорошната история не сме се сблъсквали с по-голямо предизвикателство
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Никога в скорошната история на Гренландия и Дания не сме се сблъсквали с по-големи предизвикателства от тези дни. Това каза премиерът на Гренландия Йенс-Фредерик Нилсен, добавяйки, че ще продължи да води страната си през настоящата геополитическа криза, пише Tanjug.
"Това е предизвикателен период, през който преминаваме. Стоим заедно в това и в Кралство Дания. Това абсолютно не е време за разделения по вътрешни въпроси," каза Нилсен,
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че "по един или друг начин“ ще получи датската територия. A oт Politico излязоха с твърдение, че ЕС иска да сключи сделка с Тръмп, която хем да го удовлетвори, хем обаче да се избегне нахлуване в Гренландия и разпадането на НАТО.


