BG EN

Премиерът на Индия обяви какво помага в борбата с коронавируса

Азия

Премиерът на Индия обяви какво помага в борбата с коронавируса

14728
на 21.06.2020
Премиерът на Индия обяви какво помага в борбата с коронавируса
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Премиерът на Индия Нарендра Моди заяви пред The Times of India, че йогата помага в борбата с коронавируса, съобщава „Газета”.

препоръчано

Той направи това в обръщение към нацията във връзка с Международния ден на йогата.

„Много пациенти в света използват методики от йогата за укрепване на дихателната и имунната система – разясни той. – Йогата ни дава възможност да подобри здравето си”.

Премиерът на Индия подчерта, че индийската практика няма граници и принадлежи на целия свят, давайки възможност за укрепване на връзката между хората. Моди добави, че заниманията с йога укрепват не само физическото, но и менталното здраве на практикуващите.

Заради пандемията от коронавируса Международният ден на йогата в Индия преминава без масови мероприятия и под наслова_ „Йога у дома и йога със семейството”.

Денят се отбелязва по предложение на Индия.

През 2004 година Генералната асамблея на ООН утвърди 21 юни като празнична дата на йогата.

Превод и редакция: ПИК

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК