BG EN

Премиерът на Канада разпусна парламента

Америка

Премиерът на Канада разпусна парламента

6677
на 12.09.2019
Премиерът на Канада разпусна парламента
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Канадският премиер Джъстин Трюдо обяви, че парламентът е разпуснат, съобщават „Франс Прес” и БТА, цитирани от Нова телевизия.

препоръчано

По този начин Трюдо официално постави начало на предизборната кампания за парламентарните избори на 21 октомври.

Премиерът се срещна с генерал-губернатора на Канада Жули Пайет и поиска от нея да разпусне парламента в съответствие с ролята й на представител на кралица Елизабет Втора.

"Срещнах се с нейно превъзходителство генерал-губернатора и по мое искане тя разпусна парламента", заяви Трюдо.

47-годишният Трюдо започва кампанията с крехка преднина пред консерваторите, водени от Андрю Шиър.

"Канадците ще гласуват на 21 октомври. Направихме много през последните четири години, но истината е, че едва сега започваме", каза Трюдо пред журналисти в Отава, отбелязва „Ройтерс”.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК