BG EN

Премиерът: Най-голям е напредъкът по строителството на тръбата с Румъния

ЧАС ПИК

Премиерът: Най-голям е напредъкът по строителството на тръбата с Румъния

3530
на 10.06.2015
Премиерът: Най-голям е напредъкът по строителството на тръбата с Румъния
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Възможностите за диверсификация на източниците и трасета като гаранция за енергийна независимост, обсъдиха на среща днес министър-председателят Бойко Борисов и Амос Хохстейн, специален пратеник и координатор по международните енергийни въпроси в Държавния департамент на САЩ. Конкретните теми на разговора бяха напредъкът по изграждането на интерконекторите със съседните на България държави и проектът за Южен газов коридор.

препоръчано

„България е силно ангажирана с изграждането на интерконекторите и особено на газовата връзка с Гърция. Най-голям е напредъкът по строителството на тръбата с Румъния, осигурено е финансирането за предпроектното проучване на интерконектора с Турция, въпреки забавянето, имаме уверения за ускоряване на действията по този със Сърбия", каза премиерът Борисов. Той коментира, че изграждането на Южния газов коридор ще гарантира енергийната сигурност на Европа чрез диверсификация на източниците и на трасетата за доставка на енергийни ресурси, което е част от проекта за Европейски енергиен съюз.

Борисов изтъкна още, че се работи в посока либерализиране на пазара на електроенергия до края на годината.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК