BG EN

Препитват пловдивския кмет за правопис и история

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Препитват пловдивския кмет за правопис и история

6531
на 13.04.2016
Препитват пловдивския кмет за правопис и история
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кой следи за правилното изписване и спазването на пунктуацията в указателни табели, ще пита на общинска сесия в четвъртък в Пловдив съветникът от БСП Иван Петков. 

препоръчано

Кметът Иван Тотев трябва да обясни защо, например, цар Борис Трети вместо Обединител, фигурира като Освободител на една от табелите на централния булевард. Другаде пък подходът е зает от немския език, в който всички думи се пишат с главни букви. Централна Гара например.

В по-дълги обяснителни табели пък членуването е по метода " както падне", запетайки и тирета липсват, всичко е излято наведнъж. Мотивът на общинския съветник са туристите, но подобни неграмотни писания на видно място дразнят предимно пловдивчани.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Княгиня Калина се вля в Шествието за семейството (ВИДЕО) ПИК TV! Княгиня Калина се вля в Шествието за семейството (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК