ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Съдържанието на повече от 300 имейла на Хилари Клинтън от нейния частен сървър, ще бъде преразгледано, за да се види дали то съдържа класифицирана информация, съобщава Би Би Си.
Aмериканският Държавен департамент реши да преразгледа кореспонденцията докато тя беше проверявана за това дали може да бъде официално публикувана. Клинтън е използвала частния си имейл докато е заемала поста на държавен секретар по време на първия мандат на президента Барак Обама в продължение на четири години, което предизвика критики срещу нея за това, че е боравила с деликатна държавна информация през своя личен сървър.
От своя страна бившата първа дама отрече частната й поща да съдържа информация, която се е считала за класифицирана по време на нейния мандат като държавен секретар. Миналият декември тя предаде на властите в страната повече от 30 000 имейла, които е изпратила и получила по време на заемане на длъжността си.
Оттогава върху тях работи екип от държавни служители, който проверява тяхното съдържание. По-рано федерален съдия нареди те да бъдат представени на обществеността през следващите пет месеца.


