ПРЕЦАКВАНЕ: Коронавирусът погълна наградата на победителя в "Мастър шеф" - Ивайло Спасов наля торби с пари в неработеща дюнерджийница
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Ивайло Спасов, който в началото на декември триумфира като победител в последния сезон на "Мастър шеф", е голям карък. Да, готвачът спечели 100 хиляди лева от предаването, но част от тях наля в своя мечтан бизнес, който обаче на този етап е блокиран от пандемията от коронавирус, научи ПИК.
Веднага след края на кулинарния риалити формат, победителят разкри, че ще инвестира известна сума в търговски обект за продажба на дюнери. Плановете му озадачиха останалите участници в "Мастър шеф", тъй като дюнерджийници в София има едва ли не на всеки ъгъл.
Ехидните подмятания на скептиците никак не притесниха Ивайло и той се амбицира да докаже, че е ненадминат в приготвянето и на този тип храна. "Не знам защо битува схващане, че дюнерджийството е нещо много срамно. Моите дюнери не са като останалите", закани се мастър шефът.
Сметките му да покани своите конкуренти в предаването на грандиозно откриване през януира обаче засега удрят на камък, научи ПИК. "През януари се надявам да съм готов и да открия дюнерджийницата. Ще поканя всички да дойдат и да опитат. Ще почнат да плачат щом хапнат и ще искат още", отправи големи обещания Ивайло в края на миналата година.
Обектът все още не може да заработи заради пандемията от коронавирус и по-лошото е, че и няма изгледи скоро време да посреща клиантела. Това напълно обезверило Ивайло. Самоукият готвал се надявал да яхне вълната на славата веднага след триумфа си в "Мастър шеф" и вече започвал да се притеснява, че колкото повече във времето не може да пререже лентата на заведението си, толкова губи от своята популярност и дюнерджийският му бизнес може изобщо да не потръгне.
Според запознати, Спасов вече започнал да съжалява, че с оглед сложната обстановка в страната е избързал с инвестицията и е "заключил" парите си в проект, чието бъдеще е поставено под сериозна въпросителна.
Докато чака зелена светлина да стартира дюнерджийницата, Ивайло е започнал да се ослушва и за друга работа. Пред свои приятели от формата той се изпуснал, че другаа му мечта е да води кулинарно предавена и тайничко се надявал да намери реализация и на това поприще.


